Kişisel Gelişim Bilgi Paylaşım

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Gelişim
  4. »
  5. Uz. Dr. Selim Yurtsever Kimdir ?

Uz. Dr. Selim Yurtsever Kimdir ?

Ekodijitalim Ekodijitalim -
162 0

Geleneksel tıp alanında edindiği tecrübelerle hizmet veren Dr.Selim Yurtsever kendi kliniğinde faaliyet yürütüyor. Yüzlerce danışana geleneksel tıbbın mucizevi dokunuşlarıyla hizmet veren Yurtsever, 1982 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. 2000 yılında Nevşehir Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp fakültesine kayıt yapmaya hak kazandı. Tıp eğitimini tamamladıktan sonra Taşlıçay Sağlık Grup Başkan’lığı görevine başladı. 2013 yılında Trabzon Numune Acil Tıp uzmanı oldu. Meslek hayatında birçok seminer ve eğitime yer veren Dr. Selim Yurtsever başarıları ve tecrübeleri ile adından sık sık söz ettiriyor.

Dr. Selim Yurtsever Kimdir?

Başarılı eğitim hayatından sonra birçok alanda hizmet veren Dr. Selim Yurtsever, 2013 Yılında Gümüşhane Devlet Hastanesinde Görev Aldı. 2013 – 2016 yılları arasında Artvin Arhavi ilçesinde hastanenin Acil sorumlu hekimi olarak çalıştı. 2016 – 2021 yılında ise Rize Eğitim ve Araştırma hastanesinde klinik idari sorumluluğu pozisyonunda görev yaptı. 2021 yılının sonunda kamu hastanesinden ayrılarak kendine ait bir klinik açtı. 2021’den bu yana geleneksel tıp alanındaki tedavilere devam ediyor.

Dr. Selim Yurtsever Aldığı Eğitimler

Tıp eğitimi ile tecrübelerini birleştiren Dr. Selim Yurtsever, uzman olduktan sonra farklı eğitimlerle kendini geliştirmeye devam etti.

Uzmanlıktan sonra aldığı eğitimler şu şekildedir:

  • Geleneksel Tıp (Getat) Eğitimi

  • Rezonans Terapi Eğitimleri

  • Medikal Estetik Eğitimleri

Aldığı eğitimlerle birlikte çok sayıda kongreye de katılan ünlü doktor aynı zamanda birçok kongre organizasyon komitesinde de görev aldı. Çalışmaları bilimsel dergilerde de yer bulan Yurtsever’in makalaleri uluslararası dergilerde de yayınlandı.

Dr. Selim Yurtsever Hizmetleri

Mesleki becerileri ile ilgili 30’a yakın eğitim alan başarılı Dr. Selim Yurtsever aynı zamanda geleneksel tıp alanında da eğitici olarak hizmet vermeye devam ediyor. Geleneksel tıp alanında verdiği hizmetler dünya çapında ses getiren uzman hekim hastaların şifalanmasına destek oluyor. Kendi alanındaki deneyimleri ile birçok hastalığı tedavi eden Yurtsever, daha iyi bir deneyim için kliniğinde birebir hizmet veriyor.

Biofeedback Rezonans Terapi

Biofeedback Rezonans Terapi, hem dünyada hem de ülkemizde yaygınlaşan alternatif tıp uygulamaları arasında yer alıyor. Cihazlarla uygulanan bu tamamlayıcı tıp, insan vücudunda enerji bazlı değişimler yaratıyor. Madde bağımlılığı, sigara bırakma, bağırsak detoksu, kilo verme, ağrı, ruhsal bozukluk ve alerjik durumlarda yüz güldürücü sonuçlar sağlıyor. Uygulamada hastalığın esası temel alınıyor. Sadece birkaç seansta tedavi yardımcı oluyor.

​​​​​​Gençlik Aşıları

Cildin kolajen üretimi ve su tutma kapasitesi zamanla azalır. Bu durum sarkma, kırışıklık, cansız ve renk tonu eşit olmayan yaşlılık belirtilerine neden oluyor. Sarkan cildi toparlamak, canlı bir görünüm kazandırmak ve kırışıklıkları gidermek için geliştirilen gençlik aşısı yaşlanma etkilerini ciddi anlamda durduruyor. Gençlik aşıları cildin kaybettiği elastikiyet özelliğini geri kazandırıyor. İnce kırışıklıkları gideriyor, kırışıklık oluşumunu engelliyor. Cilde hacim kazandıran, nemlendiren ve canlandıran bu aşı, sağlıklı ve genç görünmeyi sağlıyor.

Kupa İşlemleri (Hacamat)

Kas ağrısı, uykusuzluk, nörolojik ve kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan kupa işlemleri halk arasında Hacamat olarak da biliniyor. Tedavide kupalarla oluşturulan negatif basıncın deride hiperemi oluşturması sağlanıyor. Kuru kupa işlemlerinin yanı sıra uygulama bölgesine kesi atılarak yapılan kupa işlemleri de tedavinin amacına göre tercih edilebiliyor. Özellikle detoks etkisi yaratan bu işlemler toksik maddelerin deri kılcallarından atılmasını sağlayarak hem psikolojik hem de beden rahatlığı sağlıyor.

Ozon Tedavileri

Ozon tedavilerinde hastadan alınan kan, ozon ile birbirine kaynaştırılıyor. Kan bu şekilde zenginleştiriliyor ve hasta vücuduna geri enjekte ediliyor. Vücuda giren ozon hızla oksijen radikallerine ve oksijene dönüşüyor. Viral hastalıklarda, bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde, romatizmal hastalıklarda, nörolojik sorunlarda, dolaşım problemlerinde ozon tedavisi uygulanabiliyor. Aynı zamanda kronik yorgunluk, migren, sedef hastalığı, adet düzensizliği gibi problemlerde de ozon yardımcı bir tedavidir.

Mezoterapi

Deri altına vitamin, protein, enzim, mineral, biyoaktif ve hormon maddelerin enjekte edilmesi ile hastalıkların tedavi edilmesi mümkündür. Mezoterapi olarak uygulanan bu yöntemde özel mikro enjeksiyon teknikleri kullanılıyor. Deri çatlakları, leke, cilt sarkması, selülit, kırışıklık, saç tedavisi, alerji, göz çevresindeki koyu halkalar, vitiligo, spor yaralanmaları, kronik ve akut ağrılar, fibromiyalji gibi çeşitli alanlarda Mezoterapi uygulanıyor. Mezoterapi uygulamasında sorunun çeşidine göre seans sayısı değişiklik gösteriyor. Örneğin saç mezoterapisinde başarılı sonuçlar alabilmek için minimum 4 seans Mezoterapi uygulaması tavsiye ediliyor. İlk seanstan itibaren hastada gözle görülür belirtiler ortaya çıkıyor. Fakat Mezoterapi etkisini net olarak görebilmek için en az 2-4 ay beklemek gerekiyor.

Otolog Mikro greft Tedavileri

Otolog Mikrogreft Tedavileri bir çeşit kılcal damar yenileme tekniğidir. Özellikle saç kaybı ile mücadele eden kişilerde en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Kişinin kendi hücreleri yani otolog kullanılarak kafa derisinin yenilenmesi sağlanıyor. Saç tedavisinde etkili ve güvenli bir teknik olan bu uygulama tek seans olarak yapılıyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen Otolog Mikrogreft Tedavisi oldukça konforlu bir uygulamadır. Hastalar uygulamadan sonra günlük aktivitelerine hemen dönebiliyorlar. Tedavinin etkisi ise 3 ya da 4 ay sonra görülmeye başlıyor.

Web Sitemiz:  https://drselimyurtsever.com

İletişim : 0532 061 25 50

Adres:  Piriçelebi Mahallesi Ulubatlı Sokak Mora Plaza No/20 Ofis/605, Merkez/Rize

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir