Theta Healing'in Kurucusu Kimdir?

admin

Değişmeyen ve gelişmeyen her şey; ölür!
Yönetici

İtibar:

Theta Healing'in Kurucusu Kimdir?

Son günlerde popüler bir şifa yöntemi haline gelen Theta Healing'in kurucusu kimdir sorusunu çok sayıda kişi merak ediyor. Bu tekniği ve ayrıntılarını anlatmadan önce bu soruya yanıt verelim. Vianna Stibal isimli spiritüel danışman bu tekniğin kurucusudur. İddiasına göre kendisi de bu teknikle birlikte kanser hastalığını yenmeyi başarmıştır.

Theta Healing Nedir?

Theate Healing hem inanca, hem felsefeye hem de bir takım beyin dalgalanmaları ve kas hareketlerine bağı bir meditasyon yöntemidir. Temel olarak hastalara hayatlarındaki olumlu şeyleri ortaya çıkarma ve kendilerini aşağı çeken ve sürekli meşgul eden olumsuz şeylerden kurtulma yollarını göstermeye çalışıyor. Theta tedavisi toplam olarak dört bölümden oluşuyor. Bu aşamalara ne zaman geçileceği ve kaç seans gerektiği ise tamamen eğitmen ve hastanın gelişimine bağlı olarak değişiyor.

Theta Healing Aşamaları

Theta Healing temel olarak dört farklı aşamadan oluşuyor. Bu aşamalar şu şekilde sıralanıyor:

• Delta
  • Theta
  • Beta
  • Alpha
Tedavinin ilk aşaması olan Theta'da hasta olan kişi tam bir uyuma halinde olarak kabul edilebilir. Kendisini rahatsız eden ve derinlerde yatan sorunların ortaya çıkması için b kişiye bazı sorular soruluyor ve aynı zamanda ellerindeki kasılmalar ve kas hareketleri gözleniyor. Daha sonraki aşamalarda ise hasta yavaş yavaş kendisine geliyor. En son aşamaya gelinceye kadar hastanın kendisini asıl rahatsız eden şeyi bulması ve bunu açığa çıkarıp üstesinden gelmesi hedefleniyor.

Theta Healing Tedavisi Neyi Hedefliyor?

Theta Healing tedavisi tiroid sorunlarından depresyona kadar pek çok hastalıkta kullanılabiliyor. Özellikle kişilerin kendilerini yıpratan depresyon ve gerginlik gibi sorunların üstesinden gelinerek hayatın olumlu yanlarını görmesi hedefleniyor. Kişinin yaşama sevincini yeniden kazanması için bazı aşamalardan geçerek mutlu olması amaçlanıyor.

Theta Healing Neler Hissettirir?

Bütün dünyada yayılmaya başlayan Theta Healing tedavisi sonucunda hastalar belirli seanslardan geçiyor. Bu aşamalar tamamlanıncaya dek hastanın bazı sonuçlara varması sağlanıyor.

Bu sonuçları ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

• Hayat yaşamaya değer
  • Ben de değerliyim ve yaşamayı hak ediyorum
  • Mutluyum ve yaşamaktan keyif alıyorum
  • Geleceğe dair umudum var.