Theta Healing Eğitimi Nedir Nasıl Çalışır?

admin

Değişmeyen ve gelişmeyen her şey; ölür!
Yönetici

İtibar:

Theta Healing Eğitimi Nedir Nasıl Çalışır?

Theta Healing tedavisi son zamanlarda ismi çok sık duyulan meditasyon yöntemlerinden birisidir. Bu yöntem bazen bir felsefe ya da yaşam biçimi olarak da tanımlanıyor. Hatta bilimsel bir açıklama olduğu iddiası da var. Bu iddiaların neyden kaynaklandığını Theta healing eğitimi nedir nasıl çalışır sorusunu yanıtlayarak cevap verebiliriz.

Theta Healing Nedir?

Günümüzde pek çok kişinin temel problemi yalnızlaşmak ve de kendine vakit ayırmamaktır. Bu durum çoğu kişinin daha stresli bir hayat sürmesine de neden oluyor. Beslenme ve sindirim bozuklukları da en çok stres kaynaklı olarak ortaya çıkıyor. Tehta Healing bu gibi sorunlara bir çözüm olma iddiasında bir yöntemdir. Beynin dalgalarına erişerek hastayı iyileştirmeyi hedef aldığı için de aynı zamanda bilimsel bir yöntem olma iddiasındadır.

Beyin Dalgaları ve Theta Healing

Theta Healing ve beyin dalgaları ilişkisi yöntemin daha iyi açıklanması için önemlidir. Çünkü hasta ve şifası ya da yöntemin eğitmeni arasındaki ilişki sonucu, eğitmen hastanın farklı bir beyin dalgasına geçmesini sağlar. Hastanın beyin dalgalarına erişmenin yolu da onun kas hareketlerini takip etmektir. Hasta belirli aşamalardan geçerek kendisini asıl rahatsız eden ve derinlerdeki psikolojik hasarları ile iletişime geçer ve hayatına farklı bir şekilde bakmaya başlar.

Theta Healing Seansları

Theta Healing seans sayıları eğitmen ve hastanın gelişimine ve eğitmenin hastaya ne kadar zamanda ulaşabileceğine bağlı olarak değişir. Ancak hedeflenen şey hastanın theta aşaması adı verilen sorunu keşfetme ve boşalma anından sonra hayata daha olumlu bakmasını sağlamaktır. Bunu bir çeşit terapi olarak da tanımlayabiliriz. Terapinin başında hasta uyur ve hipnoz altında bir durumdayken giderken bilinçli bir hale gelir ve kendisini rahatsız eden sorunları daha iyi görebilir.

Theta Healing Başarısı

Theta Healing seanslarında kullanılan yöntemler hipnoza benzer. Ancak bu tedaviyi uygulamak için aynı zamanda kas tekniği ve DNA testi gibi eğitimleri almak gerekir. Hastanın kas hareketlerini gözlemleme ya da beynin hangi dalga boyutuna ulaşıldığını öğrenme biz Theta Healing uzmanının yapabileceği bir şeydir. Tedavi başarıya ulaşınca hasta hayata daha olumlu bakar ve geleceğinden daha çok emin olur.
 
Üst