Reiki Eğitmeni Nasıl Olunur?

halitcetintas

Popüler Üye

İtibar:

Reiki Eğitmeni Nasıl Olunur?

Reiki bizim farkında olmadığımız bir yaşam gücünü elimize geçirerek iyileşebileceğimizi iddia eden bir meditasyon yöntemidir. Ama Reiki'yle uğraşanlar bunu kesinlikle sadece bir meditasyon yöntemi olarak kabul etmez. Onlara göre Reiki bizi yaşam karşısında çok daha güçlü kılan ve her zaman iyileşme gücü veren bir hayat felsefesidir. Reiki eğitmeni nasıl olunur sorusu da bugünler pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki'nin bir başka tanımı ise enerjiye giden yoldur. Temel hedefi de yaşam enerjisine sahip olmayı sağlamaktır. İsmini Japonca'dan alan bu yöntem çok eskiden beri geliştirilmiş olan ve dünyanın hemen her yerinde görülebilen elle şifa verme ve tedavi etme yöntemlerinin en basit ve yalın hallerinden birisidir. Ancak yine de geliştirilip bugünkü haline gelmesinde Japon bir din bilimci olan Mikao Usui'nin katkısı büyüktür. Ruhsal, zihinsel ve bedensel şifa vermek için eğitimcinin hastayla elleriyle kurduğu ilişkiye dayanan bir yöntemdir.

Reiki Nasıl Öğrenilir?

Reikinin üç aşaması vardır:

  • Önce yaşam enerjisi yani dışarıdaki enerji keşfedilir
  • Daha sonra kendi içimizdeki sorunların kökenine iner
  • Son olarak da kendi sorunlarımızda daha da derinleşmemizi sağlar.
Her ne kadar elle yapılan basit bir yöntem gibi görünse de kişinin bu konuda eğitimci olması için yoğun bir eğitimden geçmesi gerekir. Çünkü Reiki eğitimi duygusal ve zihinsel bir derinleşmeyi ve yoğunlaşmayı gerektirir. Dışarıdaki enerjiyi keşfetmek, bunu içimize yansıtmak ve içimizdeki sorunların çözümü için yönlendirmek için yoğunlaşma şarttır. Eğitmen olmak isteyen kişiler bu konularda belli eğitimlerden geçer ve tamamlayınca sertifika almaya hak kazanırlar.

Reiki Neler Sağlar?

Reiki bir kere etrafınıza ve kendinize çok daha pozitif gözlerle bakmanızı sağlar. Bu konuda eğitim almak için öncelikle sistemi daha yakından tanımak için verilen seminerlere katılabilir ve ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. Daha sonra ise daha ayrıntılı bir eğitim alma hevesiniz zaten kendiliğinden oluşur. Bu enerjiyi tanımayı ve kullanmayı öğrenen kişiler ılımlı, yoğun, tatlı güvenli, sınırsız ve güçlü bir enerji olarak tanımlamışlardır. Böyle bir tanışıklık size, ailenize ve de ileride şifa verebileceğiniz kişilere iyi gelecektir.
 
Üst