Kişisel Gelişim Bilgi Paylaşım

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güncel Bilgi
 4. »
 5. Sertan Aygören

Sertan Aygören

Sertan Aygören Kimdir ?

Ekodijitalim Ekodijitalim -
23

Sertan Aygören Kimdir ?

 

23 Mayıs 1978 tarihinde Orhangazi – Bursa’da dünyaya geldi , küçük yaştan itibaren oyunculuk ve müziğe düşkünlüğü olan oyuncu , ilk – ortaokul ve lise eğitim dönemi boyunca çeşitli piyes ve korolarda görev aldıktan sonra aynı dönemde çocuk oyuncu olarak reklamlarda oynamış ,  gençliğinde bir dönem mankenlik  yapmıştır.

 

 

EYT’den Oyunculuğa..

 

Beyaz yakalı çalıştığı dönemde çıkan EYT kanunu kapsamında emekli olarak hayallerinin peşinden koşmaya başlayan Sertan Aygören  kısa zamanda elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor..

 

Sertan  Aygören – Aile Dizisi

 

Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini bitiren oyuncu bir dönem Turizm sektöründe çalıştıktan sonra özel bir bankanın sınavlarını kazanarak Kurumsal hayatta beyaz yakalı olarak çalışmaya başlamıştır. Finans sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra EYT kapsamında emekli olarak çocukluk hayali olan oyunculuğa geri dönmüştür. İş hayatı süresince oyunculuğu bırakmayan Sertan Aygören  Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Tiyatro Oyun Kutusunda aldığı eğitimlerle oyunculuk eğitimini pekiştirmiştir. Aktif olarak tiyatroda oyunculuğa devam eden Sertan Aygören bir dönem Üsküdar Musiki cemiyetinde Klasik Türk müziği eğitimi almış ve Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde de bulunmuştur.

Halen Tiyatro Oyun Kutusu sahnesinde aktif oyuncu olarak görev almakta olup kamera önüne de geçiş yapan oyuncu Kızılcık Şerbeti ve Aile dizilerinde rol almıştır.

 

İkizler burcu olan oyuncu 183 cm boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır.

 

Sertan Aygören’in rol aldığı diziler

 

Kızılcık Şerbeti

Aile

 

Sertan Aygören’in yer aldığı tiyatro oyunları

 

Deneme tiyatrosu

Mamma mia

Kim ki bu Şahika

Misery

 

İlgili Yazılar

23 Yorum

 1. Yeşim - -

  Kızılcık Şerbeti ve Aile dizisinde izlemiştim. Oyunculuğuna ve ses tonuna hayran kalmıştım kendisinin. Eyt sonrası başlamış meğer. Muazzam yetenek. Böyle yetenekleri daha çok izlemeliyiz👏🏻

 2. Aydın Gökhan - -

  Tiyatro oyunlarını izlemiştim. Dizi de görünce oyunculuğunun ne kadar başarılı olduğunu hatırladım. Daha uzun rolleri hak ediyor. Tiyatroda yetişmiş kişilerin dizilerde daha fazla ve uzun rol alması gerekir. Başarılı bir oyuncu.

 3. Yusuf Sakmuk - -

  Kim Bu Şahika, tiyatro oyununu izleme fırsatım olmuştu, kendisi gerçekten çok güzel bir performans sergilemişti. Umarım daha çok izleme fırsatım olur. Başarılar dilerim kendisine.

 4. Selin - -

  Gerçekten çok başarılı özellikle tiyatro oyununda inanılmaz bir performans sergiledi başarılar diliyorum

 5. Ceyda Demirezer - -

  Kendisini Kim ki Bu Sahika oyununda canlı izleme sansı buldum. Çok zıt iki karekteri o kadar güzel oynadı ve her iki role de o kadar rahat geçiş yaptı ki, hayranlık duymamak mumkun degil. Kendisini sahnelerde yada filmlerde çok daha sık gormek isterim açıkcası , ileride çok basarılı olacağına eminim

 6. Can Aydos - -

  Tiyatrosuna gitmiştim, etkileyiciydi. Aile dizisinde görünce şaşırdım doğrusu. Umarım böyle genç yetenekleri daha çok izleriz.

 7. Mujde Altunal - -

  Sahneye o kadar yakışıyor ki umarım onu daha fazla izleme imkanımız olur. Çok tebrik ediyor daha fazla projede görmek üzere diyorum..

 8. Ayşe - -

  Böyle yetenekli oyuncuları daha fazla projelerde görmek dileğiyle,

 9. Soner - -

  Yeni bir yüz olmasına rağmen sinema ve dizi için yapabileceği çok şeyler var çok yakisiyor

 10. Aslı - -

  Sertan Bey’i canlı izleme fırsatım da olmuştu. Sahnede oldukça enerjik ve etkileyiciydi. Ses rengiyle de farklılaşan yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Başarılar dilerim..

 11. Cemre - -

  Kim Bu Şahika oyununda kendisini izleme fırsatı bulmuştum. Oyunculuğu çok etkileyiciydi.
  Şimdi TVde görmek çok sevindirici

 12. Emine K. - -

  Kendisini yeni keşfettim, çok da başarılı buldum açıkçası. Umuyorum daha büyük rollerde de izlemek kısmet olur. Başarılarının devamını diliyorum.

 13. Murat Acar - -

  Tiyatro oyun kutusunda “Kim ki bu şahika” oyununda kendisini izleme fırsatım olmuştu.
  İki farklı karakteri güzel oynamıştı.
  Bana iki karakterin duygularını gayet net bir şekilde hissettirmişti.
  Kendine özgür bir tarzı olan yetenekli biri olduğunu düşünüyorum.
  Başarılarının devamını diliyorum.

 14. Serdar saaatman - -

  Harika bir oyuncu. Hem yetenekli hem de cok iyi olan nsan.
  Daha nice islerde göreceğiz 🧿😇🙏🏻

 15. Erbatur - -

  Çok yetenekli ve başarılı bir oyuncu, tiyatro oyunlarını izledim, yoku açık olsub

 16. Seher Çağlar - -

  Kim ki bu Şahika’nın renkli karakteri Melon’u başarıyla canlandıran eski beyaz yakalı yeni yetenekli oyuncusunu gönülden tebrik ediyorum. Umarım yeniden izleme fırsatımız olur

 17. Başak - -

  Hem sahneye hem de ekrana yakışan biri

 18. Ebru suntay - -

  Çok yetenekli birisi bence daha çok projede yer alacaktır👍🏻

 19. Meryem - -

  Kesinlikle sahnelere çok yakışıyor daha çok görmek istiyoruz

 20. SELEN - -

  KENDİSİNİ TİYATRO OYUNLARINDAN İZLEME FIRSATIM OLMUŞTU. ZATEN PARLIYORDU. ÇOK DA YAKIŞIKLI BİR BEY.

 21. İrfan uludoğan - -

  İzleme fırsatı buldum kendisini. İzlediğim oyunda kendisi bir kaç değişik karakteri canlandırıyordu. Gerçekten çok başarılı bulmuştum. Hayallerinin peşinden giden insanlara her zaman gıpta etmişimdir. Basarılarının devamını bekliyoruz.

 22. Oğuz Efeoğlu - -

  Fulya’daki bir tiyatroda Macbeth ve Tartuffe oyunlarında izlendim. Daha sonrasında “Kim ki bu Şahika” oyununda da izleme şansım oldu. Çok yetenekli bir oyuncu, çok keyif aldık. Başarılarının devamını diliyorum…

 23. Atıl - -

  Harika bir oyuncu ,yüzüyle sesiyle ekranlarda ve tiyatro sahnesinde görmek istediğimiz kalitede bir karakter.inşallah daha çok seyretme imkanımız olur .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir